אודות

ממלכת הפילו – כך זה התחיל

העלייה מבולגריה בשנת 48 הביאה עימה את  סבתא ג'ולי ומשפחתה, על מנת להתפרנס בכבוד במדינת ישראל החדשה סבתא החלה לעסוק במלאכת היד של בצק הפילו הבולגרי.
היא הייתה הראשונה והיחידה שעשתה זאת באותה תקופה.
כשעלה הבוקר ביפו סבתא ג'ולי הפכה את מיטות הבית ועליהן מתחה את הבצק. תושבי האזור שטעמו יצרו הד וביקוש אשר גרם לתושבים מכל רחבי הארץ לעלות ליפו ולרכוש את הבצק המסורתי. כדי לזרז את התהליך הניחה סבתא ג'ולי פתיליות מתחת לשולחנות מעץ מיוחדים שבנתה  וגייסה את ילדה ליאון שתפקד כיד ימינה.
כשסיים את לימודיו החליט הבן ליאון להרחיב את המורשת ופתח חנות ביפו, בה הוא פיתח שינויים טכנולוגיים. בשנות ה-80 בנו של ליאון, אבי הצטרף לעסק המשפחתי ובעקבותיו הגיע גם אלי הבן השני וביחד פיתחו מוצרים איכותיים, ביתיים ומגוונים אשר טעמם הגיע לכל קצוות הארץ.
בשנת 2004 נפטר ליאון והשאיר אחריו את רזי המקצוע שקיבל מאימו ונשמרים על ידי בניו גם בימים אלו, שושלת של אומנות הבצק ממשיכה ומתפתחת בהתאם לרוח התקופה, בסמטה צרה ובולגרית ביפו.

מה זה בכלל פילו?

בצק הפילו הוא עלה המיוצר במתיחה, לא ברידוד ולכן הוא חזק ולא נבקע באפיה. מדובר בעלה ענק, דקיק וחצי שקוף כנייר פרגמנט הוא קריספי ונעים לאכילה, מתאים למילוי מתוק ומלוח. בצק הפילו שומר גם על עסיסיות של המילוי ולכן אפשר לעטוף בו גם בשר למשל.
הכי חשוב, הבנים טוענים, אי אפשר לעשות פילו בלי אהבה.
בצק הפילו שלנו טעים וקצת יותר עבה  מהאחרים מה שגורם לבצק להיות ידידותי לשימוש, גמיש ולא להיקרע ועל כך הוא הכוכב המרכזי בכל ביס.
אפשר לקנות את הדפים ריקים או ממולאים במבחר טעמים כקפואים או פשוט אפויים הישר מהתנור.
כל המאפים נעשים בצורה ידנית לפי המתכונים של סבתא ג'ולי.

היתרון הגדול בבצק הפילו של ליאון

בצק הפילו שלנו ללא מרגרינה וללא שומן טראנס .
כתחליף למרגרינה אנו משתמשים בשמן קנולה מבין השמנים הבריאים שיש כיום. מאחר ואין מרגרינה המאפים שלנו מהווים פיתרון מושלם לנשים, גברים וילדים השומרים על אורח חיים בריא ותזונה נכונה או חס וחלילה סובלים מכולסטרול גבוה.

.

עבר והווה במאפה ליאון

סגור לתגובות.